Uncategorized

Antalya’da SunExpress kıyıdan 75 kilogram atık topladı

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Dünya Çevre Günü kapsamında gönüllü çalışanlarıyla birlikte farklı şehirlerde kıyı temizleme etkinliği gerçekleştirerek 75 kilogram atık topladı.

ANTALYA (İGFA) – SunExpress’in kıyı temizliğindeki etkinliğin Antalya ayağına katılan Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, daha sürdürülebilir bir gelecek için doğayla uyumlu sürdürülebilir uygulamaları desteklediklerini ve sürdürülebilirlik bilinci  hareket ettiklerini söyledi.

Düşük emisyonlu uçakları filomuza katarak, uçuşlarımızı daha çevre dostu ve sürdürülebilir biçimde tasarlayarak, ‘yeşil kabin’ inisiyatifleri ile kabin içinde ultra hafif ekipmanlar ve çevreyi koruyan malzemeler tercih ettiklerini belirten Çalışkan, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Çevre Günü kapsamında gönüllü arkadaşlarımızla birlikte yeni bir projeye imza atarak Türkiye’nin farklı kentlerinde kıyı temizliği etkinlikleri düzenledik. Sürdürülebilirlik alanında farklı inisiyatiflerimiz ve farkındalık çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde de hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir