AfyonGündemManşet

ÖĞRENCİLER ANNELERİNİ UNUTMADILAR

Ayşegül Arsoy İlkokulu 1/A sınıf öğretmeni Özcan Çalışkan yönetiminde öğrencileri anneler gününü kutladılar. Programa öğretmenler ve öğrenci aileleri katıldılar. Anneler Günü programının açılışı İstiklal Marşı ile başladı. Programda annelerle ilgili çeşitli slâyt gösterimi, öğrencilerin okudukları şiirler, küçük dramalar,  koro yer aldı. Özellikle slâytların sunumunda anneler gözyaşlarını tutamadılar. 1-A öğrencileri annelerine sürpriz yaparak annelerine birer adet karanfil hediye ettiler. Öğrenci anneleri de anneler günü dolayısıyla böyle bir program hazırlayan öğretmenimiz Özcan Çalışkan’a teşekkür ederiz, dediler.

Sınıf Annesi Nuriye Karabulut; yaptığı kapanış konuşmasında, ” Ayşegül Arsoy İlkokulu’nun Afyonkarahisar’ın, saygın okullarından biri olduğunu belirterek, biz çocuklarımızın eğitimi için her türlü imkânı sağlıyoruz. Milli Eğitim olarak misyonumuz daha iyi nesiller yetiştirmektir. Öğrencilerimizin pazar günü tüm dünyada ve Türkiye’de anneler günü olması nedeniyle yaptıkları etkinlik ile annelerimize güzel mesajlar verdiler. Başta öğretmenleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğrenci velisi Ayfer Çelik, gazetemize yaptığı açıklamada; Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır. Annelerin görevi; vatana, millete, insanlığa hizmeti olan hayırlı evlatlar yetiştirmektir. Annelik hiç bitmeyen, ömür boyu süren bir görevdir. Bu önemli günde burada bulunan bulunmayan tüm annelerin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir