AfyonBelediyelerManşet

Afyon’da bayram namazı saat kaçta kılınacak? (Afyon için bayram namazı saati 2020) – AFYON HABER


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, görüntülü mesajında yarın idrak edilecek Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Koronavirüs nedeniyle zor ve hassas zamanların yaşandığına işaret eden Ali Erbaş, alınan tedbirler kapsamında, tüm camilerde bayram namazı kılınamayacağını hatırlattı. Ali Erbaş, İslam’a göre insan hayatının ve sağlığının her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu dile getirdi.

“Bayram namazı vaktinde minarelerden tekbir sesleri yükselecek”

Camilerden uzak kalmanın hüznünü azaltmak amacıyla bayramın ilk gününde ülke genelinde, her ilin bayram namazı vaktinde minarelerden tekbir seslerinin yükseleceğini bildiren Erbaş, kendisinin de Ankara’da bayram hutbesi irat edeceğini belirtti

Erbaş açıklamalrında şu ifadeler yer verdi 

“Sabah namazının ardından güneşin yükseldiği bayram namazı vaktine kadar heyecanla, dualarla, zikirlerle bekleyelim. Bayram namazı vaktinde minarelerden okunan tekbirlere eşlik ederek bayram sevincine ve coşkusuna katılalım. Birçok televizyon kanalının sabah 06.00’dan itibaren canlı yayınlayacağı bayram hutbesini dinleyelim. Dileyen evinde bayram namazını dileyen de nafile niyetiyle iki ya da dört rekat kuşluk namazı kılabilir. Böylece bayram namazı vaktinin bereketinden ve bayramın güzelliğinden ailemizle beraber en iyi şekilde istifade edelim. Bu bayramın hüzünlü gönüllerin sevince dönüşmesine vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.”

AFYON’DA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Diyanet’ten yapılan açıklamaya göre Afyonkarahisar’da bayram namazı saat 06.12’te kılınacak. Afyon Kent Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir