AfyonEğitimManşet

Afyon TÖMER misafir öğrenciler tanışma toplantısı gerçekleşti

Erasmus Cafe’de gerçekleştirilen toplantıya AKÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ahmet Karaman ile birlikte TÖMER personeli ve 18 ülkeden 105 konuk öğrenci katıldı.


 


“Sizler bizim gönül köprülerimiz olacaksınız”


 


Toplantı öncesi konuşan AKÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ahmet Karaman, AKÜ’de eğitim gören konuk öğrencilere TÖMER olarak Türkçe eğitimi dışında farklı konularda da bilgi verdiklerini ve tanıtım yaptıklarını kaydetti. AKÜ TÖMER’in kurum olarak 7. yılını kutladığını ancak 6 yıldır öğrenci aldığını kaydeden Karaman, “TÖMER olarak üniversitemizin konuk öğrencilerine Türkçeyi öğrettiğimiz gibi Türk kültürünü, şehrimizi, üniversitemizi de tanıtıyoruz. Bu anlamda birimimiz, sizlere en güzel şekilde hizmet etmek için bütün gayretini sarf ediyor. Bundan sonra da sizler bizim için birer elçi olacaksınız, gönül köprülerimiz olacaksınız. Buralardan iyi eğitimlerle dönüp ülkelerinize çok kıymetli hizmetlerde bulunacaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum. Bu sebeple sizlere niteliği bozmadan, niteliği arttırarak eğitim vermek için arkadaşlarımızla, hocalarımızla birlikte gece gündüz çaba sarf ediyoruz. Sizler de bunun karşılığını göstermeye çalışıyorsunuz, bunun için sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.


 


Konuşmanın ardından AKÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ahmet Karaman ve konuk öğrenciler adına bir öğrenci tarafından TÖMER’in öğrenci alımının 6. yılı olması sebebiyle pasta kesildi.


 


Misafir öğrencilerin tanışması için düzenlenen toplantı sonunda, Türkçe eğitimi olarak ilk kurlarında olan öğrenciler Türkçe şiirler okudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir