AfyonManşetSiyaset

Afyonkarahisar Ülkem Partisi Gündemi değerlendirdi

Moderatör İsmail Ögeday’ın sunuculuğunu yaptığı basın toplantısına, İl Başkanı Kadir Uysal, Başkan Yardımcısı Erol Dinç, Başkan Yardımcısı Zeki Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Yapar, Misafir Konuk Ömer Özkan, Oğuz Kaya ve Basın Mensupları katıldı.

“Askeri ücret 2600 lira olsaydı bu kadar ses ve görüntü olmazdı”

Gündeme dair soruları yanıtlayan Ülkem partisi İl Başkanı Kadir Uysal;  Askeri Ücret çalışan insanlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyerek Bakanımızı alkışlamak istiyorum. Çünkü neticede askeri ücret diye verilen zam sadece bekar bir erkeği idare edeceği bir miktardır, 4 – 5 çocuklu bir ailenin geçimini sağlamasının imkanı yoktur. Bizler isteriz ki Bakanlarımızın maaşının 30 bin lira değil, 50 bin lira olsun, bu halk onlara hizmet etmeye devam etsin. Askeri ücret 2600 lira olsaydı, bu kadar ses ve görüntü olmazdı, her kez kabullenebilirdi. Benim askeri ücret konusunda düşüncem budur. 

“Ekonomik kriz ülke çapında halen devam etmektedir”Söz alan Merkez İlçe Başkanı Mehmet Yapar; Başkanımızın dediği gibi, bekar bir erkeğin 2- 3 haftalığını idare edecek bir askeri ücret, biliyorsunuz ekonomik kriz ülke çapında halen devam etmektedir. Bu krizde yapılan en son olarak bir market alış verişi bile el yakmaktadır. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun ki, bu askeri ücreti nasıl idare ederiz diye düşünüyoruz. Biz aynı zamanda esnaf olarak sabit bir maaşımız yok, emlak piyasası olarak’da Türkiye çapında ve Afyonkarahisar’da durum hiç iç açıcı değildir; dedi.

“Mehmet Zeybek bir çivi dahi çakmadı”Misafir Konuk olarak katılan Ömer Özkan yaptığı konuşmada; Askeri ücret bir fiyasko, Sayın Bakan, Milletvekili bu fiyatla geçinebilirmi?, geçinemez. Kendilerine zam gelince 1 saniyede meclisten geçiriyorlar, askeri ücrette ise aylarca uğraşıyorlar. Türkiye’nin çivisi çıkmış, düzelmesi içinde erken seçim lazım, 50 yıllık hayatımda böğle bişey görmedim. Acil seçim olursa ülke düzelecektir, bu arada Belediye Başkanı Mehmet Zeybek seçildiği günden bugüne kadar bir çivi dahi çakmadı, projelerinin hiç birini faliyete sokmadı, eğer eski Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Belediye’yi borçlu olarak bıraktıysada, ne kadar belediyenin borcu var, açıklaması gerekiyor; dedi.

“Halkın içine bir girsinler”Ülkem Partisi İl Başkan Yardımcısı Zeki Yıldız ise gündem adına yaptığı konuşmada; “Askeri ücret yetersiz, biz elektirik faturasına 7 yere vergi kesilirse, bu askeri ücrete 300 liralık zam hiç bir şey değil, yola çıkan ineğin küpesine ceza kesilirse daha bu vatandaş ne yapacak, konuşmaya bile gerek yok, millet kan ağlıyor dışarıya çıkıp bir baksınlar, çorba bulamayan insanlar var, pirzola yiğen insanlar çıksınlarda insanların haline baksınlar, halkın içine bir girsinler”; dedi.

“UNESCO’da Tanıtımın çok yavaş”Türkiye Aşcılar Federasyon Afyon İl Başkanı ve Ülkem Partisi İl Başkan Yardımcısı Erol Dinç ise gündeme dair yaptığı konuşmasında; ” Şu anda Türkiye Ekonomisi çok kötü, insanlar ve esnaf borç batağında, köylü vatandaşında durumu aynı, dışarıdan her şeyi ital eden ülke durumuna düştük, üretimi açmıyor kapatıyorlar. Bir taraftanda mülteci sorunu var, halen gelmeye devam ediyorlar, göçler başladı. Bir aşcı olarak UNESCO’ya deyinmek istiyorum. Çalışmalar çok yavaş ilerliyor. Tanıtımın çok yavaş olduğunu belirtmeden geçemiyeceğim; dedi.

“Bu söylediklerim göz ardı edilmemesi gerekir”Son olarak İl Başkanı Kadir Uysal; 2019 Yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız, acısıyla tatlısıyla koca bir yılı geride bıraktık. Terör olaylarında mutlaka şehit ve gazilerimiz oluyor, geçtiğimiz hafta’da şehit ve gazilerimiz vardı. Şehitlerimize Allah’dan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz. Bu yıl özellikle politikada mahalli seçimlerde büyük değişiklikler olmuştur. Erken seçim olursa bizimde bu yarışta hedefimiz büyüktür Ülkem Partisi olarak, Dış politikalarda ortada kaldık, yanlız kaldık, Suriye’den, Irak’dan, Afganistan’dan yurdumuza gelen mülteci sorunumuz Türkiye’nin omuzlarına yüklenilmiştir. Her gelen mülteci Türkiye’ye büyük sorunlar yaşatmaktadır. Ordumuz vatanımızı korumak için sınır dışı harekatlar yaptı, çok sayıda şehitler verdik. Tüm şehitlerimize Allah’dan rahmetler dileriz. Hayat pahalandı, elektirik, su , doğalgaz, ekmek mazot, benzin, çay, şeker derken alım gücü azaldı. Bu yıl kadına şiddet, cinayet, kumar, haciz, çoğu işyerleri, firmalar iflazın eşiğine geldi. Konkordato ilan edenler var. Tabi yandaş olanlar Konkordato ilan etmesine gerek yok, devletin bütçesinden destek sağlayabiliyorlar. Bu söylediklerim göz ardı edilmemesi gerekir; dedi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir