Uncategorized

İletişim’den Sivas’ta 15 Temmuz sergisi

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, “Türkiye Aşkına Resim ve Fotoğraf Sergisi”nin açılışı yapıldı.

SİVAS (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Atatürk Kongre Müzesi Bahçesi’nde ve Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen serginin açılışında konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla kentte çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Serginin açılışına AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Yılmaz Doğan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve il protokolü katıldı.

Hain darbe girişimini unutmamayı ve unutturmamayı amaçladıklarını belirten Şimşek, “Direniş ruhunu her zaman canlı tutmayı, gençlerimize ve insanlarımıza yapılan hainliği ve bu direnişi çok güzel şekilde anlatmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımız tarafından düzenlenen serginin açılışını gerçekleştireceğiz ve hep birlikte gezeceğiz.” dedi.

Vali Şimşek, vatan uğruna canını feda eden şehitleri rahmetle, gazileri şükranla andığını kaydederek, serginin yarın (16 Temmuz ) akşam saatlerine kadar ziyaret edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir