AfyonBelediyelerManşet

Bu bayramda evde kalalım !! – GÜNDEM


Bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Koronavirüs salgın hastalığı dolayısıyla farklı bir Ramazan-ı şerifi yaşıyoruz. Bu Ramazan ayı şimdiye kadar yaşadığımız tüm Ramazan ay’larından farklı oldu. Ramazan ayı’nda kurduğumuz iftar sofralarında sevdiklerimizle birlikte iftarlar yapamadık, iftardan sonra koşa koşa camilerimize gidemedik , kardeşlerimizle omuz omuza vererek teravih namazlarını kılamadık. İftar çadırlarında buluşamadık.  Her ne kadar bunları yapamasak da Ramazan ay’ının o muhteşem manevi duygusu bizleri sardı ve gönül bağı ile birbirimize daha çok bağlandık

BİR BAYRAMA DAHA ULAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Bayramlarımız insanları birbirine yaklaştıran; sevgi, kardeşlik, hoşgörü, dayanışma ve paylaşma duygularımızın her zamankinden daha yoğun olarak yaşandığı değerli ve Manevi yönden büyük değeri olan günlerimizdir. Bu özel günleri, gelecekteki nesillere en güzel şekilde bırakabilmek için bayramlarımızı değer yargılarımıza sahip çıkarak, geçmiş ile gelecek arasındaki kültür köprülerimizi de sağlamlaştırmalıyız.
Önümüzdeki hafta sonu 23 Mayıs 2020 tarihinde Mübarek Ramazan ayı  sona eriyor. Tüm Müslümanlar son oruçlarını Arefe günü olan 23 Mayıs’ta tutacaklar ve 24 Mayıs 2020 Pazar günü Ramazan Bayramına inşallah erişmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

KORONAVİRÜS TEHDİDİ DEVAM EDİYOR

Koronavirüs tehdidi devam ediyor. Geçtiğimiz son iki ayda gerek Türkiye’de gerekse dünya genelinde çok sayıda insanımız yaşama veda etti. Türkiye’de nice değerlerimizi , sağlık çalışanlarımızı bu salgın hastalık nedeni ile kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz

BU BAYRAMDA EVDE KALMALIYIZ

Eski bayramlara baktığımızda artık bayramlaşmayı ziyaret ederek değil de iletişim araçlarından ya mesaj atarak, yada sosyal medya imkanlarından yararlanarak bayramlaşmayı tercih etmeye zaten başlamıştık. İşte bu bayram bizler bunu yapalım. Bu bayram evlerimizde kalmalıyız. Bana bir şey olmaz mantığı yada bende Koronavirüs hastalığı yok mantığı ile birbirimizi kesinlikle riske sokmamalıyız. Bu bayram büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpmeyi, birbirimize sıkıca sarılmayı ertelemeliyiz. Bu bayramda bayramlaşmalarımızı telefonlarımızla veya diğer sosyal medya araçları ile kutlayarak yapmalıyız. Tabiî kide hepimizin böyle bir imkanı olmayabilir. Bu imkanı olmayanlar bu bayramda üzülmesin ve diğer bayramlara sağlıkla tekrar kavuşabilmeyi umut etsin.
Bu düşüncelerle Mübarek Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, nice güzel bayramlara sağlık ve sıhhat içerisinde ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
 
İnternet Medya Birliği – Mustafa ŞENGÜLAfyon Kent Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir