Siyaset

“İlçemiz ilaç üretim merkezi olacak durumdadır”

“Eber Gölü’nün rekreasyonu için 1,5 milyon lira geldi”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Bolvadin ilçesinde sivil toplum örgütleri ve temsilcilerinin yer aldığı bir toplantıya katıldı. Başkan Sezen burada yaptığı konuşmada Eber Gölü’nün rekreasyonu için 1,5 milyon lira geldiğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Bolvadin ilçesinde Tarım ve Orman Bakan Yardımcı Akif Özkaldı, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Dayı, Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Sevim, sivil toplum örgütleri ve üyeleri ile bir araya geldi.

“İlçemiz ilaç üretim merkezi olacak durumdadır”

Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti İlçe Başkanı Ömer Dayı yaptı. Dayı konuşmasında Bolvadin’in kadim bir medeniyetin merkezi olduğunu söyledi. “Bolvadin bununla birlikte siyasetin de merkezidir” diyen Dayı şöyle konuştu: “Bakınız ülkemizde iki bakan yardımcımızın olduğu başka bir ilçe yok. Bolvadin dün olduğu gibi bugün de Adalet ve Kalkınma Partisi’ne büyük destek vermiş ve yine verecektir. Bolvadin halkımız kadirşinastır. Dünü unutmadığı gibi yarını da bilir. Dolayısıyla yine 31 Mart’ta Bolvadin ilçesinde sandıkları patlatacağımızı ve bu noktada da belediyemize AK Parti bayrağını çekeceğimiz ifade etmek istiyorum. Bolvadin AK Parti sayesinde çok şey kazandı. İlçemiz bu noktada ilaç üretim merkezi olacak bir noktadadır. Rahmetli Erbakan hocanın bize bıraktığı alkoloid fabrikası için Sağlık Bakanımız ile birlikte çok sayıda ilaç sektörünün önde gelen firmalarının yetkilileri ilçemizi ziyaret edecek. Burada incelemelerde bulunacaktır. İlaç konusunda dışa bağımlılığımız da azalacaktır. Şimdiden ilçemize, memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Çiftçilere TOKİ müjdesi

AK Parti Bolvadin Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Sevim de konuşmasında, “Bolvadin o kadar bereketli bir memleket ki, hamdolsun şu tablo gurur verici bir tablodur. Bakan Yardımcımız Sayın Genel Müdürümüz, İl Başkanımız hemşerimiz hepsi için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim artık kaybedecek zamanımız yok. Bizim beraber olmamız lazım. bir arada hareket etmemiz lazım. Biz Bolvadinimizin artık gelişmesini istiyoruz. Bizim artık gönül belediyeciliğini inşa etmemiz lazım. Gönül belediyeciliği dediğimiz nedir? Tarla yolları çamur, bir defa tarla yollarını çamurdan kurtarmamız lazım. Çiftliklerden okula giden çocuklarımız var. Bu çocuklar servis olmayan noktalardan 3-4 kilometre yürüyerek okula gitmek zorunda kalıyorlar. İlçe kaymakamımız burada, devlet millet el ele verecek bu çocukların ayağına servis göndereceğiz. Hayvancılık bölgemizi faaliyete geçireceğiz. Hayvan pazarımızın şu anda tam anlamında işlem vermediğini biliyoruz. Bununla alakalı oluşturmuş olduğunuz bir takım projelerimiz var. Özellikle şehir içinde besicilik yapan hayvancılık yapan kardeşlerimiz de şikayetçi. Onların komşuları da şikayetçi. Bu hemşerilerimiz için inşallah hayvan pazarımıza yakın bir bölgede TOKİ işbirliğiyle TOKİ çiftliğini inşa edeceğiz. Peyderpey ödeyecekler ve kendi çiftliklerinin sahibi olacaklar. Bunun için de ben burada söz veriyorum” ifadelerine yer verdi.

Eber Gölü’nün rekreasyonu için 1,5 milyon lira geldi

Sevim’in ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de şöyle konuştu; “Bizde Bolvadin’in yeri ayrıdır. Biz burada doğduk burada büyüdük. Buraya bir vefa borcumuz var. Gelmeden önce Sağlık Bakanımız ile görüştük inşallah haftaya Cuma günü kendilerini alkoloid fabrikasına getireceğiz. İnşallah oradaki çalışmamızda devam ediyor. Geçen ay Çevre Şehircilik Bakanımızın ziyareti vardı. Eber Gölü’nün rekreasyonu için 1,5 milyon lira Valiliğin hesabına geçti, hayırlı olsun. Halil İbrahim kardeşimin projelerine sonuna kadar kefilim. Bolvadin için ne yapılması gerekiyorsa üzerimize düşen ne varsa hepsini yapacağız. Bolvadin bizim için ayrıdır. İnşallah Bolvadin’i güzel günler bekliyor.”

“Bolvadin halkı ülke ortalamasının üzerinde bir destek verdi”

“Türk siyasi hayatında önemli bir kilometre taşı olan 3 Kasım 2002 sadece AK Parti için değil, Türkiye için, bütün milletimiz için bir milat oldu, yeni bir başlangıç oldu” diyen Sezen, Türkiye’nin adeta karanlık bir tünelden aydınlığa çıktığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemiz büyük bir bunalım ve krizden istikrar sahiline ayakbastı. Hamdolsun geride bıraktığımız bu 10 yıllık sürede milletimize hiç mahcup olmadık, verdiğimiz sözleri aynen yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Hep alnımız dik yolumuza devam ettik. Bu dönemde Bolvadin halkımız da bizi asla yalnız bırakmadı, hep bizimle beraber yürüdü, ‘biz arkanızdayız’ dedi. Milletimiz her seçimde artan desteğiyle gerçekleştirdiğimiz hizmetleri tasvip ettiğini gösterdi. Sizlere karşı hiç mahcup olmadı, inşallah olmayacağız. Zira Afyonkarahisar halkı, Bolvadin halkı her daim ülke ortalamasının çok çok üzerinde bir oy ile AK Parti’ye destek vermiş bir halktır. İnşallah 31 Mart seçimlerimizde de yine önceki seçimlerde olduğu gibi ülke ortalamasının üzerinde bir oy vererek AK Parti’ye desteğini esirgemeyecektir. Ben tüm Bolvadinli hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”

“Memleketin neye ihtiyacı varsa çözüm üreteceğiz”

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş da kısa bir konuşma yaptı. “Memleketin neye ihtiyacı varsa el birliğiyle çözüm üretmeye çalışacağız” diyen Erdurmuş, “Benim faaliyet alanım ile ilgili soruları olan varsa bunları da alabilirim. Çok detaylı olarak önümüzdeki süreçte bizi nelerin beklediğine dair bilgi vermek istiyorum. Bolvadin’de olmaktan aranızda bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Hepinize ayrı ayrı saygı ve sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

“Bolvadin’imizde son 16 yılda 4 tane gölet yaptık”

Son konuşmayı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı yaptı. Özkaldı, “Ben bu memlekette Devlet Su İşleri’nin her kademesinde görev yaptım. Genel Müdür oldum, Müsteşar Yardımcısı oldum. Müsteşar oldum ve şu anda da Bakan Yardımcısıyım. Bunlar Cenabı Allah’ın takdiri ile oldu. AK Parti hükümetleri olmasaydı Sayın Bakanımız Devlet Su İşleri Genel Müdürü olmasaydı, arkasından Çevre Orman Bakanı ve akabinde Orman ve Su İşleri Bakanı olmasaydı, Akif Özkaldı buralarda olur muydu, olmaz mıydı. Nasiptir. Bunların hepsi birbirine bağlı. Güçlü iktidar, güçlü ekip ve ekip çalışması neticesinde bunların hepsi birbirine bağlı. Bugüne kadar ne yaptık? Bir defa burada Bolvadin’imizde son 16 yılda 4 tane gölet yaptık. Bunların daha önce hiç bir tanesi yoktu. Özburun Göleti aslında bir barajdır. Hızlı yürüsün, çabuk olsun diye yaptık. Bunun hikayesini anlatsak geceler boyu sürer. Benim mühendisliğimin ilk yıllarında Özburun da bir baraj yapılacak denildi. Bu işe el attık ama yatırım programında görünce ‘biz buna hemen başlarız’ dedik. Bir de Bölge Müdürüne sordum. ‘Efendim yatırım programımız da var ama parası yok, daha da önemlisi projesi yok’ dediler. Vatandaşlarımızı hep kandırmışlar. Biz ne yaptık hemen projesine başladık, şu anda Kemerkaya barajı hizmet veriyor” dedi.

“Bin günde bin gölet deyince şaka yapıyor sandım”

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun bakanlığı döneminde ‘1000 günde 1000’ Gölet projesini anımsatan Özkaldı, “Ben şaka yapıyor zannediyordum. O dönem 500 göletimiz bile yok. 1000 tane önümüzde proje bile yoktu. Cenabı Allah nasip ettikten sonra oluyor. Bir kere inanacaksınız. Niyet edeceksiniz, iyi niyetli olacaksın. Bunlar olacak, arkanızda sağlam bakan olacak, ödeneğini imkânlarını ihtiyaçlarını karşılayacak, bu da yetmiyor en önemlisi de güçlü iktidar. Bunlar bizde olmasaydı biz o bin göleti yapamazdık. Bolvadin de bu biletlerden nasibini aldı. Helali hoş olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

Toplantı konuşmaların ardından soru cevap şeklinde devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir