AfyonBelediyelerManşet

Kubaş, Engelli vatandaşlarımızın adını kullanarak yardım topluyorlar ! – SANAT


18 Mayıs 2020 – 18:46 – Güncelleme: 18 Mayıs 2020 – 19:04

Ercan Kubaş Sanat Tiyatrosu yönetmeni Ercan Kubaş , Bununla ilgili olarak medyaya olumsuz haberler yansımakta ama sorunu çözecek kurumlar neden çalışma başlatmıyor?

Bu sorunla ilgili Ercan KUBAŞ sanat tiyatrosu olarak böyle açıklamalarda bulunmak istedim. Engellilerimizi  kullanarak rant kapısı oluşturanlara fırsat verilmemesini isteyen Kubaş son zamanlarda engelliler adına ne olduğu belirsiz kişiler tarafından ellerinde dergiler,boyama kitapları, veya kalem satarak yardım topluyorlar. Hatta bu sefer o kadar abartmışlar ki engellilere erzak dağıtacağız diye iyi niyetli vatandaşlarımızdan para topluyorlar.

Bu durum biz engellileri gerçekten olumsuz yönde etkiliyor. Vatandaşlarımıza Afyon Kent Haber üzerinden seslenmek istiyorum . Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız Engelliler Derneğine giderek yardımlarını yapabilirler. Afyonkarahisar’da Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Faruk Özkara ve Özel İnsanlar Derneği Esra Işık başkanlarımız makbuz karşılığında bağışları kabul edebilirler.

Dışarıdan gelerek biz engellilerin isimini kullanarak rant kapısı sağlayarak para toplayanlara kesinkikle inanmasınlar. Engelliler üzerinden istismarda bulunan şahıslara dikkat edilmesini istiyoruz. Bu kişileri gören vatandaşlarımız Emniyet görevlilerimize ihbar etsinler ifadelerini kullandı. Afyon Kent Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir