AfyonBelediyelerManşet

Maske takmayanlara ceza uygulaması yarın başlıyor !! – GÜNDEM


İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderine talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara yarından itibaren 900  – Dokuzyüz TL ceza kesilecek

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden maske kullanımı mecburiyetina ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran’da talimat gönderen Bakanlık, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

Bu kapsamda, kolluk kuvvetleri 4 gün boyunca ülke genelinde yapmış oldukları denetimlerde maske takmayanları uyarıp bilgilendirdi.

Yarın itibarıyla 22 Haziran 2020 günü başlayacak olan uygulama ile maske takma mecburiyetina uymayanlara ülke genelinde uygulama birliği olacak biçimde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince 900 lira idari para cezası kesilecek.

Maskenin, 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi vatandaşların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması mecburiyeti bulunuyor.Afyon Kent Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir