AfyonGündemManşet

Mehmet Zeybek, öğretmenlerle bir araya geldi

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlerle bir araya geldi. Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘nin davetlisi olarak katıldığı uygulamada 24 Kasım Öğretmenler gününü unutmayan Başkan Zeybek eğitim camiasının neferlerine hediyeler takdim etti


 


Mezun olduğu okulda anıları da tazelenen Başkan Mehmet Zeybek öğretmenlerin yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Eğitimcilerin değerinin yalnızca bir gün değil her gün bilinmesi gerektiğini dile getiren Başkan Zeybek,  “Allah’a iman eden bir toplum oluşturmayı amaçlayan Peygamber Efendimiz, eğitim ve öğretime büyük önem vermiştir. Bu konuda kendisine indirilen ilk vahiy de “Oku” emridir. Dolayısıyla okumak ona ve ümmetine Allah Teâlâ’nın ilk emridir. Lise eğitimini aldığım okulu ziyaret etmek de benim için ayrı bir mutluluk. Burada anılarım tazelendi. Belediye olarak imkânlar dahilinde hem okullarımıza hemde öğrencilerimize destek vermeye devam edeceğiz. “Öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleği. Gücümüzün yettiği kadarıyla öğrencilerimizin daha iyi şartlarda okumaları, öğretmenlerimizin ise daha iyi ortamlarda eğitim vermeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.


 


Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen uygulamaya Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in yanı sıra AKÜ Rektörü Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Afyonkarahisar  İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okul Müdürü Ramazan Özen, okul idaresi ve öğretmenler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir