AfyonManşetSiyaset

Sefer bizden zafer Allah’tandır

 

“2023 hedeflerine Ömerlerle, Haticelerle, Musablarla yürüyeceğiz”

 

 

Biz, zaferle mükellef değiliz. Sefer bizden zafer Allah’tandır” dedi. İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de konuşmasında “2023 hedeflerine Ömerlerle, Haticelerle, Musablarla yürüyeceğiz” diye konuştu.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 86. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

 

Yüzlerce partili katıldı

 

 

Bir termal otelde gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile birlikte, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr Numan Kurtulmuş, Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilat yönetim kurulu üyeleri ve binin üzerinde partili katıldı.

 

 

“3 Kasım tarih değil, milletimiz için milattır”

 

 

Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen yaptı. Sezen konuşmasında, “Türk siyasi hayatında önemli bir kilometre taşı olan 3 Kasım 2002 seçimlerinin de 17. yıl dönümü de idrak ediyoruz. 3 Kasım tarihi, sadece AK Parti için değil, Türkiye için, bütün milletimiz için bir milat, yeni bir başlangıçtır. O günlerde bu cennet vatan, adeta karanlık bir tünelden aydınlığa çıktı, büyük bir bunalım ve krizlerden milletimizin AK Parti’ye verdiği destek sayesinde istikrar sahiline ayak bastı. Allah’a şükürler olsun ki geride bıraktığımız bu 17 yıllık sürede milletimize hiç mahcup olmadık, ne söz verdiysek aynen yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Hep alnımız dik yolumuza devam ettik. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedik ve milli iradenin kıymetli destekleriyle medeniyetimizin gereği ülkemizi hep daha ileriye taşıdık” dedi.

 

 

“2023 hedeflerine Ömerlerle, Haticelerle, Musablarla yürüyeceğiz”

 

 

7 Ekim tarihi itibariyle kongre süreçlerinin başladığını kaydeden Sezen konuşmasına şöyle devam etti: “İnşallah 31 Aralık’a kadar 41 beldemizde belde başkanlarımızın atamasını yapacağız. Yılbaşından itibaren 31 Mart’a kadar 18 ilçemizde ilçe kongrelerimizi, Sayın umhurbaşkanımızın takvimine göre de Mayıs ve Haziran aylarında il kongrelerimizi tamamlayacağız ve büyük kongremizi Eylül sonuna doğru yapmayı planlıyoruz. Kongre süreçleri muhasebe ve murakabe, tazelenme, yenilenme dönemleridir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleri ile Ömerlerle, Haticelerle, Musablarla 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyeceğiz.”

 

 

“Oy hesabı olmadan bütün belediyelere hizmet götürdük”

 

 

Afyonkarahisar yatırımları hakkında da bilgi veren Sezen AK Parti’nin Afyonkarahisar’a büyük yatırımlar kazandırdığını söyledi Sezen, “Yüzölçümü 14.023 km2 olan ilimizin merkez dahil 18 ilçe 59 belediye, yaklaşık 420 köy ve toplam 725 bin 568 kişiye bire bir hizmet etme fırsatı yakaladık. İlimize muazzam yatırımlar yaparak Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdik. Bu yatırımları daha da ileriye götürmenin gayreti içindeyiz. Afyonkarahisar dönemimizde çok büyük gelişim gösterirken pek çok alanda yatırımların merkezi haline geldi. Son 17 yılda toplam 24 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Afyonkarahisar AK Parti hükümetlerinin en fazla yatırım ve teşviklerinden yararlanan il olma özelliğine sahiptir. Bugün itibarıyla girişimcilerimize tam 6 milyar TL’lik teşvik sağladık. AK Parti olarak 59 belediye ve 18 ilçede asla ayrım yapmadık, oy hesabı içine girmedik, bütün belediyelere kardeşhane hizmet götürdük ve götürüyoruz. Bugün şehrimiz altyapısıyla, gelişmişliği ile birçok büyükşehir belediyesini geride bırakmıştır” diye konuştu.

 

 

“Afyonkarahisar belediyemizin girişimleri ile bir ilke imza atıldı”

 

 

Başkan Sezen, UNESCO’nın Yaratıcı Şehirler Ağına Afyonkarahisar’ı da dahil etmesine değindi. “Şehrimiz özellikle gıda üretim ve gastronomi sektöründe lider bir şehirdir” diyen Sezen konuşmasında, “Şehrimiz önceki gün UNESCO tarafından gastronomi alanında tescillenmiş bir il olma özelliğine sahiptir. UNESCO tarafından Dünyada sadece 26 şehrin yer aldığı, gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil edilen Afyonkarahisar belediyemizin girişimleri ile bir ilke imza atmıştır. Ben bu bağlamda emeği geçenleri Başta Belediye Başkanlarımız olmak üzere her birini ayrı ayrı tebrik ederim.” İfadelerine yer verdi.

 

 

“Cumhurbaşkanımız sayesinde kötü günler geride kaldı”

 

 

Sezen, “Kaldırımlarına yürüdüğünüz, sosyal alanlarında vakit geçirdiğiniz, hastanelerinde tedavi gördüğünüz, duble yollarında ve uçaklarında seyahat ettiğiniz, uluslararası arenada alnımızın akı ile savunduğumuz değerleri bir günde elde etmedik. Unutulmamalıdır ki 2002 öncesi ekonomisi krizlerle çökmüş, huzur ve refahı kalmayan, birilerinin vesayetiyle yönü belirlenen bir Türkiye’de yaşıyorduk. Bunları gençlerimiz bilmiyor ve hiç yaşamadı ama maalesef biz o günleri yaşadık, Rabbim onlara yaşatmasın.  Yatırımlara gelince, onların sadece adı vardı, kendisi sadece yarım kalmış inşaatlardı ve bizim 6 ayda bitirdiğimiz basit bir inşaat 10 yılın üzerinde devam eder ve asla bitirilemezdi. Dönemin hükümetlerinin tek derdinin başörtüsü olduğu, Türkiye’de yaşayan Müslümanların terör örgütlerinden bile daha tehlikeli addedildiği, PKK terör örgütü saldırdığında, barakalarda mücadele veren Mehmetçiğe desteğin gelmesinin günler aldığı günleri geçirdik, unutmayız, unutamayız. Bu milletin özgüvenini yerine getiren, başımızı hiçbir zaman öne eğdirmeyen dünya liderimiz, Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız sayesinde o günler elhamdülillah geride kaldı” dedi.

 

 

“17. Zafer yılımızı da kutlarım”

 

 

“Bugün 2023 vizyonunda ilerleyen, 2053 ve 2071 hedeflerine gönülden inanan ve bunun için durmaksızın çalışan bir Türkiye’ye kavuştuk” diyen Sezen sözlerini, “Dünya’da ekonomik krizlerin yaşandığı dönemlerde bile ekonomi olarak büyümesini hızla sürdüren bir Türkiye’ye kavuştuk. Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, enerjide birilerinin hayal bile edemeyeceği hizmetler gerçekleştirdik. ‘Hayaldi Gerçek Oldu’ sloganın anlattığı gibi yapılamaz denilenler yapılmış, milletimizin geleceği teminat altına alınmıştır. Konuşmamı burada noktalarken 86. Danışma meclisimizin hayırlara vesile olmasını iler, millete hizmet yolunda 17. Zafer yılımızı da kutlarım. Unutmayın bizim yoldaşımız millettir. Milletimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe bizi yolumuzdan ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” ifadeleri ile noktaladı.

 

 

“Şehrimizin yollarındaki konfor büyükşehirlerde bile yok”

 

 

Sezen’in ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban ise “İlimizde görev yapmış birçok kaymakamdan duyduğum bir sözü sizlerle paylaşmak istiyorum; “Şehrimizin konforu İzmir’de bile yok. Köy, kasaba ve ilçe yolları çok güzel yapılmış.” diyorlar. İlimizde görev yapan milletvekillerimizden, il başkanlarımızdan, il genel meclis başkanlarımızdan minnettarım. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu ilin İl Genel Meclis üyeleri, bu ilinin milletvekilleri, belediye başkanları çok güzel hizmetler vermişler. Canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

 

 

“30 milyona yakın borç ödedik”

 

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de konuşmasında, “Almış olduğumuz tasarruf tedbirleri ile sadece İller Bankası’ndan gelen ödemekle eski rakamla 30 trilyona yakın borç ödedik. Bu seçimde Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle gönül belediyeciliğini uygulamaya gayret sarf ediyoruz. Meclis üyelerimiz ile beraber almış olduğumuz karar neticesinde seçimlerden hemen sonra her Cuma bir mahallemizde Cuma namazını kılıyoruz. Fırsat buldukça sayın velilerimiz, İl Genel Meclisi başkanımız ve İl Başkanımız da iştirak ediyor. Mahalle temsilcimizi yanımıza alıp mahalleye gidiyoruz.  Problem nedir orada görüyoruz ve birlikte çözüm üretiyoruz. Sabah evden çıkarken yürüyerek çıkıyoruz. Vatandaşlarımızı dinliyoruz, ziyaret ediyoruz. İşyerlerine uğruyoruz. Bu vesileyle gönül belediyeciliği de gerçekleştirmiş oluyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 

“Barış Pınarı operasyonunu dünyaya rağmen yaptık”

 

 

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de bir konuşma yaparak şöyle dedi; “Ben burada sizlere Barış Pınarı Harekatı’ndan bahsetmek istiyorum. Gerçekten çok büyük bir düşünce ile yapılmış bir operasyon. Uzun süredir planlanan bu operasyonda çok önemli hassasiyetler dikkate alınarak adım atılıyor. Hiç kimsenin yani bölgede bulunan sivillerin burnu dahi kanamadan yapılacak bir hassasiyetle yürütülüyordu. Burada Sayın Cumhurbaşkanın başta olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah askerlerimizin burnunu kanatmasın. Şunu gördük ki; Barış Pınar Harekatı başladıktan sonra birkaç gün içinde bütün Türkiye muhalifi devletler karşı çıktı. Biz başlatırken kimseden izin almadık. Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya’ya ‘biz bu bölgeye giriyoruz’ dedik ve girdik. ‘Teröristlerinizi ya çekin ya da ezeceğiz’ dedik. Hatırlayın 2002 öncesinde bu operasyonu yapmaya kalkmış olsaydınız faizler bir gecede 100 de 7 binlere çıkar, ülke ekonomisi alt üst olurdu. Bütün dünya ambargo koyar ve operasyonu birtakım bahanelerle durdurmak zorunda kalırdık. Ben bundan dolayı Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

 

“Şehrimizde daha fazla istihdam oluşturacak”

 

 

Milletvekili Ali Özkaya da konuşmasında, “Afyonkarahisar gastronomi alanında yaratıcı şehirler listesine girdi. Afyonkarahisar dünyanın en iyi otellerine sahip şehirlerden birisi ve bunun yanında en iyi en güzel lezzetler de burada üretiliyor. Bu da yetmiyor çok sayıda da mekan var. Şehrin büyük bir kesimi geçimini tarım ve hayvanlıkla yapıyor. İnşallah bu sayede çok daha fazla istihdamı sağlanacak ve şehrimize büyük katkılar sunacak” ifadelerini kullandı.

 

 

“2023 seçimlerinde zafer mührünü vurmak lazım”

 

 

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da bir konuşma yaptı. Eroğlu, “Geçtiğimiz seçimde daha önce bizde olmayan belediyeleri de alarak AK Parti hizmetleri ile tanıştırmaya başladık. Dinar, Evciler, Sultandağı, Çay ve Emirdağ belediyelerini aldık. Dolayısıyla 12 büyük belediye merkez dahil AK Parti’de. Bu da gururumuz. Ben Kadın Kollarımızın, Gençlik Kollarımızın, ilçelerimizde ki, beldelerimizdeki, köylerimizdeki mahallelerimizde ki üye ve temsilcilerimizi yürekten selamlıyorum. AK Parti Afyonkarahisar’da kuruldu. Yeni bir sürece girdik. Kongre süreci. Burada maksadımız herkesi kucaklamak. İnşallah önümüzdeki 2023 yılında yapılacak olan seçimlerde gerçekten büyük bir zafere mührü vurmak lazım. Görüyorsunuz Türkiye ile çok uğraşıyorlar. Çünkü Türkiye gönül coğrafyamızın son kalan kalesi. Bu kaleyi ele geçirmek istiyorlar. İşte gördüğünüz gibi Barış Pınarı harekatından sonra hiç ummadığınız bütün ülkeler Türkiye’nin karşısında durdu. Allah’a şükür bu büyük bir başarıyla neticelendi. Cenabı Allah ordumuzu muzaffer eylesin” dedi.

 

 

“Biz, zaferle mükellef değiliz. Sefer bizden zafer Allah’tandır”

 

 

Son konuşmayı AK Parti Genel Başkanı Vekili Numan Kurtulmuş yaptı. Kurtulmuş, “Bana soruyorlar, birkaç televizyon programında da şahit oldum; ‘Efendim AK Parti’den ayrılan falancalar filancalar parti kuruyor. Bu AK Parti’yi nasıl etkiler?’ Vallahi AK Parti’den ayrılan kişilerin parti kurması değil, kurulmuş olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bile ne yaptığı bizi ilgilendirmez. Onların ne yaptığı değil, geleceği belirleyecek olan bizlerin ne yapacağı önemlidir. Bizim hedefimiz Allah’ın izniyle güçlü büyük Türkiye’yi kurmaktır. Bizim hedefimiz bütün gönül coğrafyamızın sözcüsü ve öncüsü olmaktır. Bizim hedefimiz bizim ülkümüz dünyada adil bir hakkaniyete dayalı ekonomik sistemin ve hakkaniyete dayalı siyasal sistemin kurulmasına öncülük etmektir. Biz karınca kararınca mücadele edeceğiz. Bu toprakları emperyalistlere asla yem etmeyeceğiz. Coğrafyanın insanlarını asla birbirlerine düşman hale getirmeyeceğiz. Mücadele edeceğiz. Onlar parçalamaya çalışacak, biz bütünleştirmeye büyütmeye gayret edeceğiz. Onlar daha evvel yaptıkları gibi AK Parti’yi dağıtmaya, AK Parti’nin içerisinde bazı işler çıkarmaya çalışacaklar. Biz daha fazla obamızı büyüterek yolumuza devam edeceğiz. Hak’kı söylemeye devam edeceğiz. Yalnız başımıza kalsak bile hakkı söyleyeceğiz. Bileceğiz ki bu ülkede hakkı söylediğiniz zaman asla yalnız kalmayacaksınız. Bizim siyasi öğretimizin temelinde bir hakikat vardır; Biz, zaferle mükellef değiliz. Sefer bizden zafer Allah’tandır” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Sezen, Kurtulmuş’a hediye takdim etti. Hediyenin ardından toplu fotoğraf çekilmesinin ardından toplantı sona erdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir