Manşet

ATSO Meclisi Mayıs Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclisi, 2024 yılının Mayıs ayı olağan toplantısını, ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten’in idaresinde gerçekleştirdi. 

Toplantı, ATSO Meclis Salonu’nda yapıldı ve önemli gündem maddeleri ele alındı.

Yoğun Geçen Bir Ay

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, geçtiğimiz ayın Oda için oldukça yoğun geçtiğini belirtti. 

Çelikten, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Genel Kurulu’na katıldıklarını ve ATSO ile ATB işbirliğinde açılan stantta Afyon’un lezzetlerini tanıttıklarını ifade etti.

Çelikten, şunları söyledi:

 “Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanımız, TOBB Delegelerimiz, Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarımız ile ilimizi temsil etmeye çalıştık. 

Genel Kurulun son günü Yönetim Kurulu Başkanımız ile birlikte ASELSAN Genel Müdürü Sayın Ahmet Akyol’u ziyaret ettik. 

Kendisi bizlerle ilgilendi ve programına uyarsa Temmuz-Ağustos aylarında Sayın Akyol’u Meclisimizde ağırlamayı düşünüyoruz. 

Ayrıca, Belediye Başkanı Burcu Köksal’ı da programı uygun olursa sonraki Meclis Toplantımıza davet etmeyi planlıyoruz.”

Karar Özetleri ve Hesap Hülasası Onaylandı

Toplantının ikinci gündem maddesinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Meclis Üyeleri’ni bilgilendirdi. 2024 yılı Nisan ayı karar özetleri ve Hesap Hülasası oybirliğiyle onaylandı.

 Yönetim Kurulu Faaliyetleri

ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Güzel, Nisan-Mayıs 2024 faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği faaliyetler ve planlanan projeler hakkında detaylı bilgi verdi.

Dilek ve Temenniler

Toplantının son gündem maddesi olan Dilek ve Temenniler kısmında ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, gündemdeki gelişmeler hakkında bilgilendirme yaptı. 

Ardından ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, TEPAV verileri ile derlenen “Türkiye Dünyanın Neresinde” sunumunu gerçekleştirdi.

Helallik ve Talepler

Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Sömer ve Meclis Üyesi Naci Mermer, Hac ibadetleri dolayısıyla Meclis Üyelerinden helallik istediler. 

Meclis Üyesi Emre Burak Tağ ise lobi talebi konusunda söz aldı.

Toplantının sonunda ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, Meclis Üyelerine katılımları dolayısıyla teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

#ATSO #MeclisToplantısı #Afyonkarahisar #TOBB #ASELSAN #ÇevreBilinci #SosyalSorumluluk