Gündem

Destansı kareler Bursa Fetih Müzesi’nde

Bursa’da Osmangazi Belediyesi, FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmamak için Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı işbirliğiyle fotoğraf sergisi düzenledi.

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediyesi’nin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz’u unutmamak adına düzenlediği fotoğraf sergisi, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde ziyarete açıldı.

Darbe girişimine karşı halkın kahramanlık destanının anlatıldığı ve toplam 49 adet fotoğrafın yer aldığı serginin açılışına; Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Şahin’in vatandaşlar katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Şahin, fotoğraflar ile hain işgal girişimine karşı milletin göstermiş olduğu mücadeleyi, azmi ve bunun karşılığında alınan zaferi tekrardan hatırladıklarını söyledi. Tüm şehitleri rahmetle andıklarını ifade eden Şahin, “15 Temmuz’u anlamak için Çanakkale’den Kutü’l Amare’ye, İstiklal Harbimizden Kıbrıs çıkarmasına, terörle mücadeleye kadar yaşadığımız nice badireleri hatırlamamız ve anlamamız gerekir. 15 Temmuz’u anlamak için milletimize diz çöktürme, devletimizi ele geçirme, ülkemizi parçalama gayretlerinin gerisindeki sinsi projeleri görmek gerekir. Dolayısıyla; bizler için Malazgirt, Çanakkale, İstiklal Harbi ne ise 15 Temmuz da o olmuştur” dedi.

“MİLLETİMİZ TEK YÜREK OLDU”

15 Temmuz gecesi yaşananların milleti uyandırdığını belirten Şahin, o gece yaşananların anlatıldığı 49 farklı fotoğraf karesini, Fetih Müzemizde sergileyerek yeniden hatırlattıklarını anımsattı.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve vatandaşlar, fotoğraf sergisini gezdi. Aynı zamanda Şahin, büyük beğeni toplayan ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi Fotoğraf Sergisi’nin 18 Temmuz Pazartesi gününe kadar Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde ziyaret edilebileceğini kaydetti.

Osmangazi Belediyesi, 15 Temmuz şehitleri için Cuma namazının ardından Ulucami bahçesinde vatandaşlara lokma ikramında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir