GündemManşetYaşam

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğün davetiyesi seçimi, bir evlilikteki en önemli ve detaylı süreçlerden biridir. Bu özel günde yeni hayatımıza yaklaştığınızı hatırlar ve bu özel günde herkesi de yanınızda görmek istersiniz. İşte bunun için de düğün davetiyesi hakkında tüm detayları bilmeniz her zaman önemlidir.

Bir düğün davetiyesi seçerken, sadece misafir sayısını belirtmek elbette yeterli değildir. Buna ek olarak kaçırılmaması gereken önemli bilgiler de vardır. Davetiyemiz her zaman önemlidir çünkü tören ile ilgili ve zaman gibi ayrıntıları davetlilere ancak bu şekilde duyurabilirsiniz. Fakat daha da önemlisi, misafirleriniz için verdiğiniz değeri bu davetiyeler ile rahatlıkla gösterebilirsiniz. Bu güne hazırlanırken ve davetinize hazırlanırken özenle hazırlanmalısınız.

Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Ayrıntılar

Düğün davetiyesi seçerken; önce bütçemizi belirlemeliyiz. O zaman düğün gününden en az üç ay önce davetiye modelleri listemizi hazırlayarak başlamalıyız. Bu adımlar davet sürecini hızlandıracaktır. Düğün temanıza uygun modelleri belirlemek size zaman kazandıracak ve yüzlerce model arasında kararsızlık içinde boğuşmanıza gerek kalmayacak.

Davetiye Tasarımı

Düğün davetiyemizin tasarımı, konseptimiz hakkında bazı ipuçları vermelidir. Örneğin, özel bir düğün planlıyorsanız, o zaman bu düğün için uygun bir seçim yapmalısınız. Mesela kır düğünü için rengarenk ve cıvıl cıvıl yeşillerin olduğu bir tasarım çok iyi olacaktır. Büyük veya balo salonu içinde bir düğün yapacaksanız, kalın beyaz tonlarda ağır bir model seçebilirsiniz veya altın varak baskılar seçebilirsiniz.

Düğün Davet Numarası Belirleme

Bütçemizi tanımladık ve listemiz şimdi hazır ve bir modele karar verdik. Bu aşamada, çoğu çift konuk listesindeki numaraya göre davetiye yapabilirler. Her aile üyesi için davetiye basılması bütçede bir artışa yol açabileceğinden, insanları ailelere göre gruplamak ve her ailenin davetini hesaplamak bütçeye fayda sağlayacaktır. Ancak, listemizi hazırlarken istemeden unutmuş isimlerimiz olabilir, davetiyelerin isimlerini yazarken yanlış davetler yapabilir veya dikkatle hazırladığımız davetiyeleri yapabiliriz. Bunun için planlı çalışmak önemlidir.

Davetiyemiz Neden Hazır Olmalıdır?

Davetiyemiz düğünümüzden en az 2 ay önce yapılmalı ve misafirlere göndermeden 45 gün önce teslimat için hazır olmalıdır. Elbette bu süreçte, davetiyemizin üretici tarafından yerine getirilmesinin yoğunluğunu ve zamanlamasını öğrenmek ve değerlendirmek daha iyi olacaktır. Hatta davetiye fiyatları da garanti altına ancak bu şekilde alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir